nieuws

CNV verwerpt bod supermarkt-cao

Branche & Bedrijf 9068

CNV verwerpt bod supermarkt-cao

UTRECHT – Vakbond CNV heeft het cao-bod voor de supermarktsector verworpen.

De vakbond noemt het voorstel van de werkgevers onvoldoende. ‘Driekwart van onze leden ziet het cao-bod van de werkgevers niet zitten, blijkt uit een ledenraadpleging’, zegt CNV-onderhandelaar Jacqueline Twerda. ‘Het is simpelweg te laag.’

‘2,5 procent loonsverhoging komt veel te laat’

Volgens CNV bieden werkgevers nu een eenjarige cao, waarin de lonen in totaal met 2,5 procent omhooggaan: ‘Dat lijkt nog redelijk, maar de loonsverhoging komt veel te laat in het jaar, pas in oktober en december. Als je dat gaat omrekenen naar de looptijd van een eenjarige cao, is de loonsverhoging nog geen 0,9 procent. Dat vinden onze leden echt te weinig.’

Cao Supermarkten

De cao Supermarkten, verzamelnaam voor de cao Levensmiddelenbedrijf (LMB) en de cao Vereniging van Grootwinkelbedrijven in Levensmiddelen (VGL), geldt volgens CNV voor ongeveer 140.000 werknemers. De huidige cao is per 1 april van dit jaar verlopen. Die kwam in het najaar van 2017 na moeizame onderhandelingen tot stand en ging met terugwerkende kracht in op 1 april 2017 tot 1 april 2019. Destijds werd afgesproken dat medewerkers er in 2 jaar tijd 3,5 procent op vooruit gaan.

Reageer op dit artikel